Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Nowym Sączu

Składka roczna wynosi: 80 zł.

Nr Konta: 75 1500 1559 1215 5004 7788 0000

03.08.2015 18:28

Wycieczka do Czarnogóry

WYCIECZKA DO CZARNOGÓRY

 

            W dniach 19-28.06.2015r. Zarząd Koła SEiRP w Nowym Sączu zorganizował wycieczkę objazdowo-pobytową pod hasłem Smaki i uroki Czarnogóry wraz ze zwiedzaniem Bośni i Hercegowiny, w której uczestniczyło 56 osób. 

 

            Wyruszyliśmy 19 czerwca z Nowego Sącza o godzinie 14, podróżowaliśmy przez Słowację, Węgry, Serbię do Czarnogóry. W trakcie pobytu zwiedziliśmy m.in. Kanion rzeki Tara, Monastyr Moraca.

Po zwiedzeniu pięknych krajobrazów i zabytków dotarliśmy do miejscowości Ćanj w Czarnogórze, gdzie zostaliśmy zakwaterowani w hotelu In. W następne dni zwiedzaliśmy na przemian różne miejscowości Czarnogóry oraz wypoczywaliśmy na przepięknej plaży z turkusową wodą nad Adriatykiem.  Przez cały czas pobytu byliśmy pod troskliwą opieką zarówno pilota jak i przewodników polskojęzycznych.

Miłym zaskoczeniem dla nas było przywitanie przez Policjantów Czarnogóry w miejscowości Podgorica, gdzie uroczyście przyjęto nas w hotelu. Kolejnymi atrakcjami pobytu był wyjazd do Albanii, gdzie zwiedzaliśmy stolicę tego kraju Tiranę, uczestniczyliśmy również w degustacji produktów lokalnych na pikniku w gaju oliwnym. Braliśmy również udział w wieczorze polskim w miejscowości Ulcin, gdzie byliśmy przyjmowani w restauracji przez osoby pochodzenia polskiego. Następnie uczestniczyliśmy w rejsie po przepięknym i malowniczym jeziorze Szkoderskim, gdzie w trakcie dwugodzinnego rejsu statkiem podziwialiśmy malownicze okolice jak również piękne lilie wodne, które unosiły się na lustrze wody. Zwiedzaliśmy również takie miejsca jak Budva, Kotor, Bar, wyspę Matki Bożej ze Skał na Zatoce Kotorskiej. W kolejny dzień po kilkudziesięciu minutowej wędrówce dotarliśmy do przepięknego Monastyru Ostrog, który znajduje się na wysokości 1000 m n.p.m.  wykutego w całości w skale. Droga do Manastyru na wszystkich uczestnikach wycieczki zrobiła bardzo duże wrażenie. Następnie w Bośni i Hercegowinie zwiedzaliśmy Mostar, przepiękne zabytkowe miasto ze wspaniałym kamiennym mostem oraz Sarajewo, a także turecki bazar, na którym uczestnicy wycieczki zaopatrzyli się w śliczne pamiątki w stylu orientalnym. Kolejno udaliśmy się w kierunku granicy chorwackiej, węgierskiej i słowackiej do Polski. Do Nowego Sącza dotarliśmy w dniu 28.06.2015r. około godziny 10.00.

 

            Przez cały okres pobytu towarzyszyła nam fantastyczna pogoda, o czym świadczy piękna opalenizna uczestników. Wszyscy wrócili zadowoleni z pięknymi wspomnieniami.

 

Zdjęcia z wycieczki można oglądać w naszej galerii: część 1, część 2, część 3.

 

                                                                                                                      Opracował

                                                                                                             Jerzy Jakubowski

 

Aktualności