Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Nowym Sączu

Składka roczna wynosi: 80 zł.

Nr Konta: 75 1500 1559 1215 5004 7788 0000

11.03.2024 18:23

Spotkanie z okazji Dnia Kobiet

Grono odbiorców: Publiczne

Międzynarodowy DZIEŃ KOBIET !

8 Marca 2024 r.

Jak każdego roku Zarząd Koła Stowarzyszenia

Emerytów i Rencistów Policyjnych w Nowym Sączu we współdziałaniu z Zarządem Stow. Nowosądecka Inicjatywa Socjaldemokratyczna zorganizował uroczystość na cześć Naszych Wspaniałych DAM !

O godz. 17.00 spotkaliśmy się w Hotelu "BESKID" w Nowym Sączu

dzięki uprzejmości właścicieli - Państwa Popiela.

Smakowitości kuchni - serwowała Restauracja p. Antoniego Sułkowskiego i operatywna młoda obsługa kelnerska.

Uroczystość otworzył kol. Prezes Koła SEiRP w NS - Marek SADLISZ

składając w imieniu obu Zarządów i wszystkich kolegów zrzeszonych w w/w Stowarzyszeniach - życzenia Naszym Koleżankom - kiedyś wspólnej służby i pracy, dzisiaj wspólnych spotkań, wycieczek, basenów, balów, pikników, turnusów rehabilitacyjnych, a także udziału w różnych działaniach natury społeczno-politycznej-dot. praw Kobiet, łamania Konstytucji RP, dzielenia społeczeństwa, itd., itd.

Kolejny - smutny ale obowiązkowy punkt - to zarządzenie Minuty Ciszy jako pamięć o naszych Zmarłych Koleżankach - ostatnio pożegnaliśmy jedną z Nestorek - Annę GRYGIEL-HURYN !

CZEŚĆ ICH PAMIĘCI !

Męska część Zarządu rozpoczęła wręczanie - prezentu od Zarządu - pudełeczek z czekoladowymi galaretkami, każdej Uczestniczce spotkania.

Następnie : smaczna zupka toskańska z oliwkami , mięsne drugie danie z gamą sałatek, no i serniczek na deser, w ekspresie pożywna kawka, dodatkowe ciasteczka, no i oczywiście czerwone winka (przyniesione we własnym zakresie, a także zasponsorowane przez

Stowarzyszenie Nowosądecka Inicjatywa Socjaldemokratyczna).

Z głośników dolatywała miła dla ucha muzyczka.

Dla różnego rodzaju - złośliwców i malkontentów - wyjaśniam, że finansowanie tego przedsięwzięcia to - własne składki członków rzeczywistych i wspierających, datki od naszych sponsorów Członków Honorowych a także rabaty Hotelu i Restauracji, nieocenione jest też bardzo rozsądne gospodarowanie finansami przez Naszych Finansistów - Danusię i Jurka O. - dziękujemy !

No i główna część spotkania - to sympatyczne z uśmiechem na twarzy, a i czasem łezkami w oku - wspomnienia, ploteczki, wymiana cudownych "recept" na : poprawę zdrówka, na włosy, na zmarszczki, itd., itd. wymiana informacji o ostatnich zakupach "ciuszków" wiosennych, przeglądanie fotek (na telefonach) ze spotkań rodzinnych, z ostatnich ferii zimowych z wnukami.

I tak nam w bardzo przyjemnej atmosferze zeszło do 21.00 !!!

Obecnych było - 60 Pań-Koleżanek i 11 Kolegów.

Serdeczne podziękowania dla Zarządów obu Stowarzyszeń z Prezesami na czele za nienaganną organizację, której przecież jak każdego roku - poświęcamy wiele czasu - ale chcemy to robić i będziemy to robić dopóki sił i zdrowia starczy !

Spotkajmy się na Dniu Kobiet a.d. 2025 w nienaruszonym stanie !

Marek Hebda

zdjęcia w naszej galerii

Aktualności