Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Policyjnych w Nowym Sączu

Składka roczna wynosi: 80 zł.

Nr Konta: 75 1500 1559 1215 5004 7788 0000

09.10.2023 13:23

Pobyt w Świnoujściu

W miesiącu wrześniu 2023r. w dniach od 16 do 30 członkowie naszego Koła SEiRP przebywali na wczasach zdrowotnych w Świnoujściu, była to  28 osobowa grupa wypoczywająca i rehabilitując się w ośrodku "GRAAL SPA".

          Świnoujście to bardzo piękny nadmorski kurort położony przy granicy z Niemcami w woj. zachodniopomorskim. Mówi się, że jest to kraina 44 wysp, ponieważ miasto leży właśnie na 44 wyspach i wysepkach, aczkolwiek za główne uznaje się trzy : Wolom, Uznam i Kasibór.

            Miasto do którego obecnie wjeżdża się przez piękny nowo wybudowany tunel jest  wspaniałą bazą wypadową w dalsze podróże do Danii czy Szwecji . 

            Czas wypoczynku, relaksu i poprawy naszego zdrowia spędzaliśmy na różne sposoby. Wspaniała słoneczna pogoda, temperatura powietrza bardzo wysoka zachęcały nas do korzystania z kąpieli słonecznych i morskich na pięknej plaży. Wypoczynek nasz miał również formę czynną poprzez udział w licznych wycieczkach np. do Kopenhagi, Międzyzdrojów , Wyspę Rubia czy do zabytkowego miasteczka portowego Stralsund. 

Czas wolny to również spacery po pięknej plaży, promenadzie, porcie itp.

Wszyscy wypoczywający mieli nieograniczony dostęp do strefy SPA w ośrodku Graal  i chętnie korzystali z basenu do pływania, basenu solankowego, dżakuzi czy saun.

Wiele atrakcji i zabawy dostarczyły nam organizowanie wieczorki grillowe czy wieczorki taneczne przy akompaniamencie wspaniałej muzyki.

            Piękna słoneczna pogoda oraz wspaniałe otoczenie lasów  tworzyły specyficzny mikroklimat, który wraz z jodem dostarczanym przez morze miały bez wątpienia pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

             Niestety wszystko co dobre bardzo szybko się kończy i tak dnia 30 września cała grupa uśmiechnięta, zrelaksowana , opalona i wypoczęta wróciła do Nowego Sącza. 

                                                                                            Anita Stafin-Cieśla

                                                                                        zdjęcia w naszej galerii


 

 

Aktualności